Piknik Rodzinny

VIII Piknik Rodzinny

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie pełniące obowiązki Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Powiecie Stalowowolskim informuje, że z inicjatywy Zespołu ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej oraz rodziców zastępczych w dniu 25 maja 2018 r. zorganizowany został VIII Piknik Rodzinny. Uroczystość odbywa się cyklicznie, raz w roku w terminie, który łączy dwa niezwykle ważne wydarzenia, czyli Dzień Rodzicielstwa Zastępczego (święto obchodzone w naszym kraju w dniu 30 maja) oraz Dzień Dziecka.

Impreza plenerowa pod hasłem „Ósmy piknik zaczynamy – wspólnie gramy i śpiewamy – dobrą aurę roztaczamy”, przyniosła dzieciom i młodzieży sporo radości, a piękna pogoda sprzyjała wspólnej zabawie, integracji i zdrowej rywalizacji w konkurencjach sportowych. Dzięki finansowemu wsparciu Powiatu Stalowowolskiego dla dzieci z rodzin zastępczych przygotowano upominki.

Codzienna, bezinteresowna opieka nie jest łatwa, wymaga poświęceń, często zmagań z wieloma trudnościami, dlatego przy tej okazji składamy wszystkim rodzinom zastępczym podziękowania za to, że dzielą ze swoimi podopiecznymi radości i smutki, dbają o ich rozwój, budują prawidłowe więzi i relacje społeczne. Jednocześnie wszystkim rodzinom zastępczym życzymy wielu sił i wytrwałości na każdy kolejny dzień.